مصاحبه

دکتر لیلا اصغری در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه علوم پزشکی تهران گفت: زایمان سزارین از طریق برش شکم و خارج کردن جنین از شکم مادر است و در مواقعی که به دلیل علمی قادر به زایمان از طریق کانال طبیعی نباشد توصیه می شود.

اين متخصص زنان و زايمان در ادامه افزود: تنگی لگن،بد قرار گرفتن جنین در داخل رحم،قرار گیری محل جفت روی دهانه ی رحم،کنده شدن جفت،اختلال در ضربان قلب جنین حین تولد ومواردی از این قبیل باعث می شود که پزشک تصمیم به سزارین بگیرید.

وی با بیان اینکه سزارین نسبت به زایمان طبیعی دارای عوارضی است گفت:در سزارین شکم باز و ،بیمار بی هوش می شود که در زایمان طبیعی این موارد وجود ندارد وهمچنین عفونت،عدم کنترل خونریزی از یکی از عروق،درد بسیار زیاد بعد از عمل،عوارض خود بی هوشی از عوارض باز شدن شکم در سزارین است.

دكتر اصغري اشاره کرد: افراد به دنبال حاملگی دچار کمردرد می شوند وعلت آن زایمان سزارین نیست بلکه در زایمان طبیعی هم کمر درد وجود دارد.

اين متخصص زنان و زايمان در پایان خاطر نشان کرد:افراد با ورزش کردن،مصرف مواد غذایی مناسب،سبزیجات،شیر و مواد غذایی دارای فیبر می توانند میزان کمردرد را کاهش دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.