ایسنا: يک متخصص زنان و زايمان گفت: در کشورهاي عقب مانده به دليل مراقبت‌هاي ضعيف بهداشت مرگ ومير ناشي از سزارين سه برابر زايمان طبيعي است.

دکتر ليلا اصغري گفت: زايمان سزارين از طريق برش شکم و خارج کردن جنين از شکم مادر است و در مواقعي که به دليل علمي قادر به زايمان از طريق کانال طبيعي نباشد توصيه مي‌شود.

اين متخصص زنان و زايمان در ادامه افزود: تنگي لگن، بد قرار گرفتن جنين در داخل رحم، قرارگيري محل جفت روي دهانه رحم، کنده شدن جفت، اختلال در ضربان قلب جنين حين تولد و مواردي از اين قبيل باعث مي‌شود که پزشک تصميم به سزارين بگيرد.

وي با بيان اينکه سزارين نسبت به زايمان طبيعي داراي عوارضي است، گفت: در سزارين شکم باز و بيمار بيهوش مي‌شود که در زايمان طبيعي اين موارد وجود ندارد وهمچنين عفونت، عدم کنترل خونريزي از يکي از عروق، درد بسيار زياد بعد از عمل، عوارض خود بيهوشي از عوارض باز شدن شکم در سزارين است.

دكتر اصغري اشاره کرد: افراد به دنبال حاملگي دچار کمردرد مي‌شوند و علت آن زايمان سزارين نيست بلکه در زايمان طبيعي هم کمر درد وجود دارد.

اين متخصص زنان و زايمان در پايان خاطرنشان کرد: افراد با ورزش کردن، مصرف مواد غذايي مناسب، سبزيجات، شير و مواد غذايي داراي فيبر مي‌توانند ميزان کمردرد را کاهش دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.