واحد مرکزی خبر: مصرف قرصهای ضد بارداری درکاهش خطر ابتلا به سرطان تخمدان نقش به سزایی دارد .

به گزارش شبکه تلویزیونی فاکس نیوز؛ درحالی که انجمن سرطان امریکا میزان مرگ و میر ناشی از سرطان تخمدان را پنجمین علت مرگ ناشی از سرطان در بین زنان اعلام کرده است ،
دانشمندان مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه هاوایی به شیوه ای دست پیدا کرده اند که ممکن است میزان شیوع ابتلای زنان به این نوع از سرطان را کاهش دهد.

براساس این تحقیقات ،در روش جلوگیری از بارداری با مصرف قرص های ضد بارداری ،میزان خطر ابتلا ی زنان به سرطان تخمدان کاهش می یابد .دراین تحقیق مشخص شد که به ازای هر یکسال مصرف قرص های ضد بارداری خطر ابتلا به سرطان تخمدان پنج درصد کاهش می یابد.

برای انکه مصرف قرصهای ضد بارداری در کاهش میزان خطر ابتلا به سرطان تخمدان تاثیر گذارباشد باید فرد دستکم یکسال این قرصها را مصرف کند.

نکته جالب توجه اینکه بعد از توقف مصرف قرصهای ضد بارداری اثر محافظتی این قرص ها در برابر سرطان تخمدان بیست تا سی سال طول خواهد کشید.

اما هشداری که محققان می دهند این است که افراد بالای سی و پنج سال درصورتی که سیگاری هستند نباید قرصهای ضد بارداری مصرف کنند چون ترکیب اثرات قرص و سیگار منجر به افزایش خطرلخته های خونی و درنهایت حملات قلبی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.