عمل جراحي زیبایی ناحیه تناسلی یا ترمیم لابیا(labia surgery)
لابیاپلاستی (لابیامینور)
در خانم هایی که لابیای بزرگ دارند انجام می شود و این گروه از بانوان اکثرا هنگام پوشیدن لباس و یا در هنگام نزدیکی دچار مشکل می باشند.جهت معاینه ، بیمار روی تخت ژنیکولوژی قرار گرفته و تحت معاینه قرار می گیرد تا وضعیت ضخامت ، سیمتریک بودن ، طول قدامی و خلفی لابیا و ناحیه کلیتوریس از نظر سیمتریک بودن ، تیرگی پوست و وجود چین اضافی و سایز کلیتوریس و ورودی خلفی واژن مورد بررسی قرار گیرد.

نوع عمل جراحی زیبایی ناحیه تناسلی یا لابیاپلاستی:
یک wedge یا V از بخش بیرونی زدگی لابیا برداشته می شود و چون لابیاها اغلب غیر قرینه اند مقدار wedge جهت رسیدگی به قرینه گی متفاوت است . ممکن است یک تغییر رنگ از قسمت قدام و خلف لابیا در محل آناستوموز داشته باشیم اما
این موضوع مهمی نیست و بهتر است که از قبل بیمار آگاه باشد. ضمنا جهت عمل جراحی بیهوشی عمومی توصیه می شود،معذالک بی حسی موضعی نیز امکان پذیر است.بایستی توجه داشت که انجام این عمل ظرافت خاص خود را دارد و بهتر است توسط جراحان متبحری که در این مورد تجربه دارند انجام گردد،روزانه بیمارانی مراجعه می کنند که از جراحی خود توسط افراد نا اشنا عمل شده و مشگل دارند و تقاضای رفع ان را دارند که خوشبختانه حتی در این عوارض نیز بیماران پس از عمل مجدد رضایت دارند .بایستی توجه داشت که جراح حداقل در بیمارستان خود معروف و شناخته شده باشد.

مراقبت بعد از عمل لابیاپلاستی:
استفاده از کمپرس سرد به مدت 2 روز
استفاده از پماد Anb تتراسایکلین به مدت 2 روز
استفاده از کپسول سفالکسین S.D به مدت 7 روز هر 6 ساعت
جلوگیری از ورزش به مدت 3 هفته ( از یوگا ، اسب سواری و موتور سواری به مدت 8 هفته اجتناب شود )
جلوگیری از نزدیکی جنسی به مدت 6 هفته ( معمولا 80 % تورم در عرض 6 هفته از بین می رود ولی تورم بطور کامل در عرض 4 ماه از بین می رود )
بعد از 2 هفته بخیه ها شروع به جذب می نمایند و در عرض 6 هفته تمام بخیه ها جذب می شود.
محل بخیه ها ممکن است بعد از چند هفته خارش و ناراحتی داشته باشد که با استفاده از یک پماد کورتونی خوب مثل پماد تریاسینولون بهتر می شود.

عوارض ترمیم لابیا ( ناشایع است )
در 2% بیماران ممکن است در کناره قدامی لابیا فاصله بیافتد که اکثرا کوچک است و در عرض 4 تا 6 ماه خوب می شود و نیاز به ترمیم مجدد ندارد.
در کمتر از 1% موارد ، فیستول ( سوراخ ) یا باز شدن محل عمل اتفاق می افتد.
بندرت بیمار برای چند ماه ناراحتی دائم دارد که با یک پماد کورتونی قوی مانند کلوبتازول 0.05 % کمک کننده است به مدت چند هفته
نتایج :
اعتماد به نفس 93%
بهبود sex 71%
کاهش مشکلات 95%
عوارض 4%

لابیاپلاستی ( لابیاماژور )
معمولا برای افرادیکه لابیا ماژور بزرگ و چاق دارند بطوریکه در شلوار یا دامن بصورت یک bulge مشاهده می شود انجام می شود و می تواند همزمان با عمل لابیاپلاستی مینور انجام شود.
این عمل باعث مشخص تر شدن کلیتوریس و لابیا مینور شده و ممکن است خط بخیه یک تغییر رنگ بین قسمت روشن و تیره تر باشد که اهمیتی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.