مامان های آینده صبور باشید و اینقد عجله نکنید. هورمون بارداری که به آن بتا یا همان HCG گفته میشه در دوران بارداری تولید میشه . این هورمون توسط جفت که تغذیه کننده جنین است تولید میشه. بخاطر همینه که میگم عجله نکنید. تخمک و اسپرم باید همدیگه رو ملاقات کنند بعد بسمت رحم حرکت کنند و در دیواره رحم قرار بگیرند و بچسبند و بعد جفت تشکیل بشه و این هورمون رو ترشح کنه. پس چند روز بعد از نزدیکی نباید از بی بی چک و یا آزمایش خون استفاده کنید.

توجه توجه : اولین زمان که این هورمون یعنی بتا در خون مادر ظاهر میشه 11 روز بعد از لقاح یا تخمک گذاری است و بعد از 12 تا 14 روز بعد از لقاح در ادرار مادر باردار ظاهر میشود.

شما این اشتباه را نکنید:

یکی از اشتباهات مامانا اینه که این 11 روز را از روز نزدیکی حساب می کنند و این اشتباهه!!! چون وقتی که تخمک آزاد میشه تا 24 ساعت باید لقاح انجام بشه، اما ممکنه شما دو روز قبل نزدیکی داشته باشید و اسپرم که تا چند روز زنده میمونه منتظر تخمک باشه. تخمک در همان 24 ساعت با اسپرم لقاح را انجام میده بنابراین روز تخمک گذاری با لقاح برابر است اما ممکنه با روز نزدیکی متفاوت باشه. پس دقت کنید روز تخمک گذاری رو محاسبه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.