عمل جراحی لابیاپلاستی (labioplasty) :
در واقع جراحی زیبایی آلت تناسلی زنان است که در آن لب های داخلی و یا لب های خارجی را کوچکتر و قرینه سازی می کنند و این عمل سبب رفع مشکلات ظاهری دستگاه تناسلی و عملکرد در فرد و برطرف کردن عفونت های مزمن در فرد می گردد.
عمل تنگ کردن واژن یا واژینوپلاستی :
ما عمل تنگ کردن واژن یا واژینوپلاستی یک نوع عمل جراحی ترمیمی و زیبائی واژن محسوب شده که هدف آن کاهش سایز واژن می باشد .که در نتیجه بیمار حس بهتری در هنگام زناشویی و نزدیکی دارد و عفونت های واژینال کاهش مییابد.
عمل لابیاپلاستی نیز در جهت تکمیل عمل زیبایی قسمت خارجی واژن انجام می شود . جهت انجام این عمل و حصول بهترین نتیجه انتخاب یک جراح حاذق اهمیت بسیاری دارد.
اکثر خانم ها با افزایش سن و یا پس از بارداری و زایمان و یا تغییرات وزن و یا حتی افراد زایمان نکرده ( به دلایل ژنتیکی دارای شلی بافت های پرینه ) بزرگ شدگی لبیاهای ماژوراومینورا (لب های خارجی و داخل) می شوند .
افزایش وزن نیز در خانمها سبب تجمع چربی در ناحیه تناسلی شده که خود در هنگام پوشیدن لباسهای تنگ احساس نارضایتی ایجاد می کند .
این جراحی به صورت سر پایی و بدون بیهوشی انجام می شود. و حداکثر یک ساعت به طول می انجامد و پس از ۲-۳ روز استراحت فرد به کار روزمره می پردازد.
*خطرات انجام لابیاپلاستی چیست ؟؟
اگر لابیاپلاستی به صورت درست و اصولی انجام شود هیچ خطر و عارضه ای ندارد . مزیت جراحی با لیزر آن است که در این روش خونریزی نداریم یا حداقل است و جای محل عمل به صورت دندانه دندانه نمی ماند و ظاهر زیباتری دارد . ضمن آنکه برداشتن بیش از حد لبیای کوچک باعث پخش شدن ادرار میشود . بنابراین باید میزان برداشت آن توسط پزشک در حد معینی باشد . ضمن آنکه نباید آسیبی به ناحیه کلیتوریس وارد شود که احساس جنسی کاهش نیابد .
بنابراین ضمن آنکه این عمل بسیار ساده و قابل انجام در کلینیک است بسیار حساس و مهم نیز می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.