❓ آیا انجام آی یو آی درد دارد ؟

غالبا خانمهایی که آی یو آی می کنند ، قبلش یک عکس رنگی از رحم گرفته اند . درد آی یو آی به هیچ عنوان در حد عکس رنگی نیست . میتوان آن را به پاپ اسمیر تشبیه کرد! البته قبل و بعد آی یو آی ، بدلیل ورود اسپرم و احتمالا مصرف داروها، دردهای خفیف زیر شکم طبیعی است .

✅میزان موفقیت در IUI چقدر است ؟

❇️در کل بسته به وضعیت اسپرم و تخمک و محیط شیمیایی رحم و ضخامت اندومتر و ..، میزان موفقیت آی یو آی، حدود 30 درصد در هر دوره می باشد.
✅تا چند بار می شود آی یو آی انجام داد؟

❇️ معمولا 3 دوره عمل IUI تجویز می شود که در شرایط خاص، ممکن است تعداد این دوره ها افزایش پیدا کند. ولی حداقل سه دوره برای گرفتن جواب ضروری است. اگرچه بسیاری از بیماران در همان دفعه اول نتیجه گرفته و باردارمی شوند.

✅بهترین زمان انجام IUI کی است؟

❇️بهتر است آی یو آی ، حدود 6-12 ساعت قبل از تخمک گذاری انجام شود. حدودا 36 تا 48 ساعت پس از تزریق آمپول Hcg. اگرچه در موارد ناباروری بعلت مشکل مردانه برخی پزشکان عقیده دارند که بهترین زمان انجام آی یو آی، بعد از تخمک گذاری است.

✅آیا بعد از انجام آی یو آی ، باید استراحت مطلق باشم؟

❇️خیر . به هیچ وجه . اگرچه اکثر پزشکان ترجیح می دهند برای نیم تا یک ساعت به حالت دراز کش بعد از آی یو آی باقی بمانید. اما هیچ نیازی به استراحت مطلق در منزل نیست . فقط بهتر است فعالیتهای سنگین نداشته باشید .
✅آیا بعد از آی یو آی، اسپرم ها بیرون می ریزند؟

❇️خیر، اگر بعد از آی یو آی احساس رطوبت و حتی ریزش ترشح می کنید ، غالبا بدلیل وضعیت هورمونی بدن تون و ورود کاتتر و …هست .

✅آیا بعد از آی یو آی می توان نزدیکی کرد؟

❇️بله . هیچ منعی وجود ندارد . حتی گاهی این مساله به شما توصیه هم می شود ! (البته در آی یو آی تعیین جنسیت، خیر )

✅آیا در منزل هم می توان آی یو آی را انجام داد؟

❇️خیر، در آی یو آی ، یک کاتتر ، از وسط دهانه رحم شما عبور داده میشه تا اسپرم دقیقا داخل حفره ی رحم تخلیه شود . در منزل به چنین مکان دسترسی نخواهید داشت .
✅خونریزی و لکه بینی بعد از آی یو آی طبیعی است؟

❇️بعد از انجام آی یو آی لکه بینی شایع هست . اما اگر میزان آن از حد یک خونریزی ساده، بیشتر شد حتما به پزشک خود اطلاع دهید.
✅چند روز بعد از آی یوآی لانه گزینی رخ می دهد؟

❇️بعد از آی یو آی (بسته به روز تخمک گذاری ) از 9 تا 12 روز ممکن است طول بکشد تا روند لانه گزینی تکمیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.