آیا روغن زیتون در حین بارداری ایمن است؟ در هنگام بارداری روغن زیتون مصرف می شود. در واقع، این روغن حاوی بسیاری از ویتامین ها و فرم های مفید اسید های چرب است که برای شما و جنین شما در رحم مناسب است. در زیر برخی از مزایای اصلی روغن زیتون ذکر شده است این مزایا عبارتند از:
1. مبارزه با عفونت:

محتوای ویتامین A در زیتون، سیستم ایمنی بدن شما را از عفونت ها محافظت می کند محافظت می کند. ویتامین A نیز با چشم سالم مرتبط است و به ایجاد دید وسیع در نوزادان در حال رشد کمک می کند.

2. بهبود رفلکس در نوزادان:

بر اساس تحقیقات اخیر، مادرانی که در بارداری روغن زیتون مصرف می کنند باعث می شوند مشکلات رفلاکس در فرزندانشان (درمان ریفلاکس معده در نوزادان) بهبود یابد.

3. رشد جنین سالم:

روغن زیتون حاوی مقادیر زیادی اسیدهای چرب امگا 3 (مصرف امگا3 در دوران بارداری) است که برای قلب مفید است. هنگامی که زنان باردار روغن زیتون مصرف می کنند، این روغن می تواند نقش مثبتی در رشد جنین داشته باشد.
برخی مطالعات نشان داده اند که روغن زیتون عملکرد مغز و همچنین مهارت های یادگیری کودکان پس از تولد را بهبود می بخشد.
بین مصرف روغن زیتون توسط مادر و تأثیر آن بر وزن، قد و رشد شناختی کودک ارتباط وجود دارد.

4. ویتامین E:

زیتون در ویتامین E بالا نیست (خواص قرص ویتامین e، میزان مصرف و عوارض جانبی آن) اما به دلیل مقاومت در برابر اکسیداسیون، این مقدار برای زنان باردار کافی است.
ویتامین E در رشد کودک کمک می کند و به انتقال اکسیژن کمک می کند.
این ویتامین وارد شیر مادر می شود و به ویژه در مورد نوزادان نارس مناسب است و به کلیه ها و پانکراس کمک می کند به درستی کار کنند.

5. کاهش خطوط ناشی از کشش:

استفاده از روغن زیتون برای علائم کششی در دوران بارداری واقعا کمک می کند. کشش عضلات لگن و رشد شکم باعث ایجاد علائم کششی در سه ماهه آخر می شود.

استفاده منظم روغن زیتون در دوران بارداری این علائم را تشدید می کند و در برخی موارد حتی آنها را ناپدید می کند.
به خاطر داشته باشید که این معجون جادویی نیست که شبانه کار کند (8 راهکار طبیعی برای رفع ترک های شکم در دوران بارداری).

مزایای سلامتی روغن زیتون برای زنان باردار را نمی توان بیش از حد تأکید کرد. استفاده خارجی در پوست می تواند حتی پس از زایمان ادامه یابد. با این حال، ممکن است مصرف بیش از حد توصیه نشود. اگر قصد دارید روغن زیتون را برای اولین بار به رژیم خود اضافه کنید، حتما قبل از انجام این کار با پزشک خود صحبت کنید.

تهیه و تنظیم: گروه سلامت اوما

منبع: www.momjunction.com

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.