اولین خونریزی تا اولین روز خونریزی بعد

کلا شما 1 تیر پریود شدید . 27 تیر هم پریود شدید . سیکل شما 26 روزه ست . اینکه شما در 1 مرداد پریود نشدید ، نشانه بی نظمی شما نیست . طول مدت سیکل قاعدگی بطور متوسط از 25 تا 32 روز متغیر می تواند باشد . بدن شما کامپیوتر نیست که سر روز و سر ساعت پریودتون اتفاق بیفته . مسایل زیادی در نظم پریود دخیل هستند . از تغذیه و فعالیت بدنی گرفته تا استرس و داروها . بخصوص داروهای هورمونی . حتی داروهای گیاهی و سنتی .

 

2.در روزهای اولیه سیکل، چندین فولیکول با هم شروع به رشد می کنند.

(دقیقا مثل اینکه مسابقه دارند). فولیکول ها اجسامی هستند که مثل بادکنک های کوچک بوده که داخل هر کدام شان یک تخمک وجود دارد.هر فولیکولی که عملکردش بهتر باشه و رشد و کیفیتش بهتر باشه “فولیکول غالب” نام داشته و می تواند تخمکش را آزاد کند .

3.منشا اصلی و غالب خون پریود ، شریانچه های رحمی هستند .

شریانچه ها حاوی خون به اصطلاح ” پاک ” هستند . نه خون سیاه. بنابراین این دیدگاه غلط است که “با پریود شدن خون کثیف بدن از وریدها دفع می شود”.ضمنا همزمان با خون پریود ممکن است بافت های پوسته مانندی نیز دفع شوند که نشان دهنده ی بافت پوششی رحم (اندومتر) می باشد .

 

4.برای حساب کردن سیکل، از روزی که خون جاری می شود حساب کنید.

برخی خانم ها ممکن است بدلیل کمبود پروژسترون بدن شان برای مثال 1 هفته لک ببینند بعد پریود شوند.ما آن یک هفته را در سیکل قبلی حساب می کنیم. نه در سیکل جدید . سیکل جدید از روز خونریزی شروع می شود .یعنی این لکه بینی ها رو جزو پریود حساب نکنید.

 

5. حمام و توالت رفتن حین پریود

برخی دوستان راجع به حمام رفتن  یا حتی شستن دستگاه تناسلی در دوران پریود سوال کرده بودند.عزیزان، آب مظهر پاکیزگی است.با شست و شوی آلت تناسلی با آب خالی در دوران پریود هیچ مشکلی برای شما پیش نمی آید.فقط بهتر است حمام سریع و ایستاده باشد. از نشستن بر روی سطوح حمام و … در دوران پریود خودداری کنید.

6. نزدیکی کردن در دوران پریود

از نظر بهداشتی صحیح نمی باشد.دهانه ی رحم در این دوران اندکی باز شده است ومستعد عفونتهاست. پس بهتر است از راه های دیگر جهت ارگاسم استفاده کنید. برخی دوستان راجع به احتمال بارداری در دوران پریود سوال کرده بودند.در دوران پریود(نزدیکی در زمان خونریزی پریود) معمولاً بارداری رخ نمی دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.