آیا نزدیکی در ماه اول بارداری مجاز است؟

بله. در بارداری طبیعی نزدیکی در ماه اول مجاز است. با این حال، متخصص زنان در صورت موارد زیر توصیه می کنند نزدیکی نداشته باشید:

سابقه سقط جنین
خونریزی بی دلیل از واژن و یا لکه بینی
درد شکم و گرفتگی عضلات
سابقه ضعف دهانه رحم
بارداری دوقلو یا چند قلو
پایین افتادگی جفت

اگر شوهر شما تبخال تناسلی داشته باشد رابطه جنسی در دوران بارداری توصیه نمی شود. اگر در دوران بارداری برای اولین بار تبخال تناسلی به شما منتقل شود رشد کودک تحت تاثیر قرار می گیرد.
آیا تغییری در زندگی جنسی من ایجاد می شود؟

– بستگی دارد. اگرچه نزدیکی جنسی در بارداری مشکلی ایجاد نمی کند اما در اکثر زوج ها تغییراتی ایجاد می شود. برای برخی از خانم های باردار رابطه جنسی احساس بهتری از قبل ایجاد میکند و برای دیگران ممکن است ناراحت کننده باشد.

– شوهر شما ممکن است بدن باردار شما را مطلوب تر ببیند. پس از نگرانی های ناشی از بارداری ، رابطه جنسی لذت بخش تر از گذشته خواهد بود. اغلب، افزایش جریان خون به ناحیه لگن باعث تورم اندام تناسلی و افزایش احساس می شود.

– اما برخی از زنان پس از مقاربت احساس پری می کنند. برخی دچار گرفتگی عضلات شکم در طول یا پس از مقاربت می شوند. سینه های برخی از زن ها در بارداری حساس می شود به شکلی که هنگام لمس احساس درد می کند. و اگر حالت تهوع داشته باشید احساس خوبی برای نزدیکی جنسی نخواهید داشت.

– بهترین راه برای نزدیکی جنسی در بارداری جلوگیری از نفوذ عمیق و شدید و افراط در عشق ورزی است.
آیا نزدیکی جنسی به جنین آسیب می رساند؟

– مطمئن باشید، رابطه جنسی به جنین آسیب نمی رساند. در طول مقاربت جنین در مایع آمنیوتیک امن است. همچنین، دهانه رحم بسته است و مخاط دهانه رحم مانع از آسیب رسیدن به جنین می شود.

– شوهر شما قادر نخواهد بود به قدری نفوذ کند که به جنین برسد و اگر چه ارگاسم باعث انقباضات رحمی می شود اما هیچ آسیبی ایجاد نمی کند و با انقباضات زایمان متفاوت است.
چرا من احساس نزدیکی جنسی ندارم؟

بسیاری از زنان در طول بارداری تمایلی به نزدیکی جنسی ندارد، به طوری که شما تنها نیستید! در اینجا برخی از دلایل معمول وجود دارد:

حالت تهوع باعث می شود نتوانید غذا بخورید چه برسد به نزدیکی جنسی
ممکن است بیش از حد خسته باشید (در رابطه با خستگی در بارداری بخوانید) و نزدیکی جنسی آخرین چیزی باشد که به ذهن شما می رسد.
درد یا حساس شدن سینه ها
نیاز دائمی به دستشویی رفتن باعث می شود نتوانید رابطه جنسی داشته باشید( در رابطه با تکرر ادرار در بارداری بخوانید)
تغییرات هورمونی بر میل جنسی شما تاثیر می گذارد.

– مانند بسیاری از مادران باردار، شما نیز ممکن است مضطرب باشید که نزدیکی جنسی به جنین آسیب برساند یا منجر به سقط جنین شود. یا ممکن است همسر شما نگران آسیب به جنین باشد و نتواند بخوبی نزدیکی داشته باشد.

– در چنین مواردی، صحبت در خصوص احساسات و ترس ها با همسرتان به شما آرامش می دهد و باعث می شود از عشق خود مطمئن باشید. اگر هنوز هم در خصوص نزدیکی جنسی در دوران بارداری نگران هستید با پزشک خود صحبت کنید.

– بارداری باعث تغییرات زیادی از لحاظ جسمی و عاطفی می شود. مهم نیست رابطه جنسی شما ادامه داشته باشد یا خیر، اما باید به رابطه عاطفی خود توجه کنید.

– سعی کنید راه های دیگر برای صمیمی شدن مثل نوازش کردن و یا ماساژ یکدیگر را استفاده کنید. بهتر است رابطه جنسی رابطه عاطفی بین شما را تغییر ندهد.

– اگر نمی دانید با پیشروی بارداری، زندگی عاشقانه شما چگونه تغییر می کند، مقالات ما در خصوص نزدیکی در هفته آخر بارداری را مطالعه کنید.
آیا با وجود باردار بودن باز باید از کاندوم استفاده کرد؟

بله. در دوران بارداری باید مراقب عفونت ادراری بارداری و قارچ ها باشید. برای جلوگیری از ورود عفونت ها در بارداری بهتر است در طول بارداری از کاندوم استفاده شود. اگر شوهر شما از بیماری مقاربتی رنج می برد باید در بارداری از کاندوم استفاده کند.

منبع: www.babycenter.com

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.