ایسنا: یک متخصص زنان و زایمان گفت: در کشورهای عقب مانده به دلیل مراقبت‌های ضعیف بهداشت مرگ ومیر ناشی از سزارین سه برابر زایمان طبیعی است.

دکتر لیلا اصغری گفت: زایمان سزارین از طریق برش شکم و خارج کردن جنین از شکم مادر است و در مواقعی که به دلیل علمی قادر به زایمان از طریق کانال طبیعی نباشد توصیه می‌شود.

این متخصص زنان و زایمان در ادامه افزود: تنگی لگن، بد قرار گرفتن جنین در داخل رحم، قرارگیری محل جفت روی دهانه رحم، کنده شدن جفت، اختلال در ضربان قلب جنین حین تولد و مواردی از این قبیل باعث می‌شود که پزشک تصمیم به سزارین بگیرد.

وی با بیان اینکه سزارین نسبت به زایمان طبیعی دارای عوارضی است، گفت: در سزارین شکم باز و بیمار بیهوش می‌شود که در زایمان طبیعی این موارد وجود ندارد وهمچنین عفونت، عدم کنترل خونریزی از یکی از عروق، درد بسیار زیاد بعد از عمل، عوارض خود بیهوشی از عوارض باز شدن شکم در سزارین است.

دکتر اصغری اشاره کرد: افراد به دنبال حاملگی دچار کمردرد می‌شوند و علت آن زایمان سزارین نیست بلکه در زایمان طبیعی هم کمر درد وجود دارد.

این متخصص زنان و زایمان در پایان خاطرنشان کرد: افراد با ورزش کردن، مصرف مواد غذایی مناسب، سبزیجات، شیر و مواد غذایی دارای فیبر می‌توانند میزان کمردرد را کاهش دهند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.